Aktuálně realizované programy

Zrozeno v EU

Nově schváleným propagačním programem, který se začal realizovat od prvního dubna 2019, je program „Zrozeno v EU“ předložený Agrární komorou České republiky. Ten volně navazuje na úspěšné programy z předchozích let: „Bílé plus. Mléko, velké plus pro vás” a „Bílé plus. Mléko a mléčné výrobky, velké plus pro vás“. Tentokrát půjde o propagaci zemědělství jako celku se zaměřením na vybrané komodity, jako jsou mléko, maso, ovoce, zelenina, oleje a víno.
Cílem programu je poskytování informací a propagačních opatření na podporu zemědělských produktů na vnitřním trhu. Program se bude realizovat po dobu tří let v České republice a na Slovensku. Sekundárním cílem je pak zvýšit povědomí o kvalitě, chutích, tradicích a rozmanitosti zemědělských a potravinářských produktů od českých a slovenských spotřebitelů.
Celkový rozpočet programu je 1 060 000 EUR (28,6 mil. Kč) z toho 70 % hradí EU, 30 % Agrární komora ČR jako žadatel. V rámci programu jsou plánované reklamy v televizi, tisku, na internetu, sociálních sítích, dále účast na veletrhu Země živitelka, vzdělávací výlety na farmy pro střední školy a informační akce spolu s ochutnávkami přímo ve školách.

Ukončené programy