Obsah sekce: Zpravodajství | Ke stažení

Mimořádná opatření

Dne 29. srpna 2014 vyšlo nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) č. 932/2014, kterým se stanovují dočasná mimořádná podpůrná opatření pro producenty některého ovoce a zeleniny. V tomto nařízení jsou specifikovány podmínky mimořádných opatření reagujících na ruské embargo. Nařízení také obsahuje maximální částky podpory na stahování z trhu pro produkty, které nejsou uvedeny v prováděcím nařízení Komise (EU) č. 543/2011. Nařízení je k dispozici zde.

Následně byly Ministerstvem zemědělství stanoveny maximální částky podpory na nesklízení a sklízení nezralého ovoce a zeleniny. Tyto maximální částky podpory i nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) č. 932/2014 jsou ke stažení zde.

Mimořádná opatření se vztahují na pěstitele rajčat, mrkve, bílého zelí, paprik, květáku, brokolice, okurek a okurek nakládaček, hub, jablek, hrušek, švestek, bobulovin, stolních hroznů a kiwi a zahrnují stahování z trhu, nesklízení a sklízení nezralého ovoce a zeleniny.

Dne 30.9.2014 bylo vydáno nařízení, kterým se stanoví další dočasná mimořádná podpůrná opatření pro producenty některého ovoce a zeleniny. Nařízení je k dispozici zde