Webové stránky Státního zemědělského a intervenčního fondu (SZIF) se snaží o maximální přístupnost a bezbariérovost a splňují všechny zásady přístupnosti dané vyhláškou č. 64/2008 Sb. (Pravidla tvorby přístupného webu) a všechny hlavní zásady přístupnosti podle metodik WCAG 2.0 a podle zásad projektu Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých - Blind Friendly Web.

Web je vytvořen podle specifikace XHTML 1.0 a dodržuje syntaktickou a sémantickou správnost. Obsah je kompletně oddělen od stylu pomocí CSS, díky tomu je možné web prezentovat na dalších výstupních zařízeních. Velikost písma je definovaná v relativních jednotkách, takže písmo se dá zvětšovat i zmenšovat pomocí standardních nástrojů prohlížeče.

Výjimky z přístupnosti

Sekce webu Portál farmáře vyžaduje pro přihlášení zapnuté cookies.
Zásady používání souborů cookies.
Aplikace Odebírání novinek a Identifikace žadatele na Portálu farmáře potřebuje pro svojí správnou funkčnost zapnutý javascript.

Vzhledem k rozsahu funkcionality a služeb zajišťovaných zejména v části Portál farmáře a závislosti těchto služeb na řadě dalších externích zdrojů nelze technicky zajistit plnou funkcionalitu a přizpůsobení obsahu a kódu webových stránek SZIF všem programovým vybavením (prohlížečům). Plná funkcionalita webových stránek a jednotlivých služeb je v současnosti garantována pouze pro webové prohlížeče Microsoft Internet Explorer/Edge, Mozilla Firefox a Google Chrome v aktuálních podporovaných verzích výrobce.

Omezení podpory

Od 1. 11. 2020 je vypnuta podpora zastaralého protokolu TLS v1.0 a v1.1 na serverech produkčního prostředí IS SZIF. Nadále bude možné používat pouze protokoly TLS v1.2.

Dopad ukončení podpory zastaralých protokolů (v obecném smyslu) má zejména na kompatibilitu starých zařízení (operačních systémů) a web prohlížečů.
Kombinace operačních systému a prohlížečů, které nejsou s TLS 1.2 kompatibilní (podle SSLlabs.com):

  • Android 4.3 a starší
  • Apple ATS 9/ iOS 9 R
  • IE 6 / XP, IE 7 / Vista, IE 8-10 / Win 7 (nutný upgrade na IE 11), IE 10 / Windows Phone 8.0
  • Open SSL 0.9.8y
  • Safari 5.1.9 / OS X 10.6.8, Safari 6.0.4 / OS X 10.8.4

Doporučení pro uživatele v případě, že se po vypnutí protokolu TLS v1.0 a v1.1 uživateli zobrazí informace, že stránku nelze zobrazit (nenaváže se spojení):

  • Pro již nepodporované prohlížeče je nutný upgrade na některou z podporovaných vyšších verzí.
info@szif.cz.

Zabezpečení komunikace v sekci webu Portál farmáře

Přihlašovací údaje do Portálu farmáře jsou chráněny zabezpečenou komunikací. Pro zamezení bezpečnostních hlášek prohlížeče si stáhněte Certifikát 1. certifikační autority (1.CA).

Informace prezentované v jiných formátech

Některé informace na tomto webu jsou dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na tyto soubory jsou v textu vyznačeny příslušnou ikonou upozorňující na jiný obsah cílového odkazu.

Dokumenty se mohou vyskytnout v těchto formátech:

  • pdf - pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Reader;
  • doc/docx, xls/xlsx, ppt/pptx - produkty řady Office společnosti Microsoft;
  • rtf - dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů;
  • zip - některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány. Na internetu je velké množství programů, které dokážou tento formát dekomprimovat.

Kontakt na správce webu

Vaše náměty, postřehy či informace o problémech, na které narazíte při používání tohoto webu můžete poslat na adresu technického správce serveru - info@szif.cz.