Obsah sekce: Ke stažení

Uznání za organizaci producentů

Za organizaci producentů může být uznána právnická osoba formy obchodní korporace, která sdružuje minimálně 3 producenty, kteří produkují vejce, a její minimální hodnota roční obchodované produkce činí 6 mil. Kč. Hlavní činnost organizace producentů je koncentrace nabídky a uvádění svých produktů na trh tak, aby zajistila lepší vyjednávací pozici producentů vajec a bylo dosaženo spravedlivějšího rozdělení přínosů v dodavatelském řetězci. Dalšími činnostmi organizace producentů může být společné plánování produkce a její přizpůsobení poptávce, optimalizace produkčních nákladů a zajišťování stálosti cen svým producentům, provádění výzkumu, podpora osvědčených postupů a poskytování technické pomoci, apod.

Dne 15.5.2023 proběhlo informační setkání pro žadatele o uznání za organizaci producentů a schválení operačního programu, kde byly prezentovány podrobné informace k podání jednotlivých žádostí a o kontrolách na místě. S obsahem prezentace se můžete seznámit ZDE a ZDE .

Prosíme, aby se žadatelé pečlivě seznámili se zveřejněnými informacemi a zejména s textem Příručky, která je vložena níže v části Ke stažení.

V případě dalších dotazů se prosím obracejte na infolinku SZIF (222 871 871; info@szif.cz).